loading

enplde
Przed i po - kolejna udana modernizacja
03 Października 2021

Przed i po - kolejna udana modernizacja

Kolejna modernizacja DTI zakończona sukcesem. Frezarka Waldrich Coburg, rok produkcji 1979, przez ponad rok była poddawana szeroko zakrojonej modernizacji. Teraz może ponownie zapewnić sztywność i precyzję na kolejne dziesięciolecia.

Wykonaliśmy szereg prac mechanicznych. Zainstalowano nowe zmodyfikowane wrzeciono z superprecyzyjnymi łożyskami kulkowymi. Oryginalna prędkość obrotowa wrzeciona wynosiła 600 obr./min. Na specjalne życzenie klienta zwiększyliśmy prędkość do 1500 obr/min. Prowadnice zostały doskrobane i wypoziomowane. Przeprojektowaliśmy również suport frezarski, a dzięki zaciskom OTT Jakob umożliwiliśmy automatyczne mocowanie narzędzia i mocowanie głowicy. Zainstalowaliśmy nową głowicę kątową DTI z momentem obrotowym 5000 Nm, pozycjonowaną co 1 stopień, z automatyczną wymianą narzędzia z magazynu narzędzi. Wrzeciona pionowe i poziome zostały przez nas dostosowane do narzędzi ISO 60. Obrabiarka została wyposażona w obrotowy magazyn narzędzi przygotowany na 10 narzędzi pionowych i 5 poziomych o max wadze do 50kg / szt.

Wymieniliśmy cały układ hydrauliczny na nowy firmy Hydac, a układ smarowania na nowy firmy Willy Vogel. System hydrostatyczny został zmodyfikowany poprzez zainstalowanie najnowszych pomp wielostrumieniowych Willy Vogel, aby zagwarantować bardzo precyzyjny i bezawaryjny system hydrostatyczny.

Maszyna zyskała nowy system sterowania Siemens CNC 840D sl oraz nowe napędy Siemens, w tym silnik wrzeciona 73kW (S1). Nowa strona elektryczna została uzupełniona o wykonaną w DTI nową szafę elektryczną (obudowa Rittal) wyposażoną w nową aparaturę elektryczną (Siemens) i jednostki klimatyzacyjne (Pfannenberg), nowe okablowanie i nowe prowadnice (Igus). Na specjalne życzenie klienta pulpit został całkowicie przeprojektowany by stać się bardziej przyjaznym dla użytkownikowa. W osiach „X”, „Y” i „Z” zostały zainstalowane nowe liniały pomiarowe firmy Heidenhain.

Wymogi bezpieczeństwa zostały dostosowane do wymagań CE.

Jeżeli szukają Państwo interesującej alternatywy dla zakupu nowej obrabiarki to z przyjemnością przygotujemy dla Państwa ofertę szytą na miarę. Jeżeli nie posiadają Państwo maszyny do modernizacji to nasza oferta obejmie również zakup obrabiarki z rynku wtórnego. Zapraszamy

Skontaktuj się z nami

01 Czerwca 2022
Najmniejsze centrum obróbcze z rodziny 5HMC odebrane
27 Maja 2021
Szyta na miarę modernizacja 35 letniej frezarki Waldrich Coburg

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies do zbierania danych statystycznych, które pomagają ulepszać serwis. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.